Rejestracja leku w rozsianym raku piersi

FARMAKOTERAPIA

Autor: Pfizer/ rynekaptek.pl   15-12-2016, 08:38

Rejestracja leku w rozsianym raku piersi Rejestracja leku obejmuje stosowanie leku w skojarzeniu z inhibitorem aromatazy

Komisja Europejska (KE) wydała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku Ibrance (palbocyklib) firmy Pfizer do stosowania u kobiet w leczeniu hormonowrażliwego, ujemnego pod względem receptora ludzkiego czynnika wzrostu naskórka typu 2 (HR+/HER2-), lokalnie zaawansowanego lub rozsianego raka piersi.

Rejestracja leku obejmuje stosowanie leku w skojarzeniu z inhibitorem aromatazy. Rejestracja obejmuje również stosowanie leku w skojarzeniu z fulwestrantem u kobiet po wcześniejszej terapii hormonalnej.

Powyższa decyzja o rejestracji leku umożliwia pacjentkom dostęp do leku, pierwszego leku w nowej klasie leków przeciwnowotworowych, które działają poprzez hamowanie kinaz cyklinozależnych 4 i 6 (CDK 4/6). Lek stanowi nową alternatywę terapeutyczną u kobiet z tym typem rozsianego raka piersi.

Produkt, który od czasu pierwszej rejestracji przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków w lutym 2015 roku był stosowany u ponad 40 000 kobiet w Stanach Zjednoczonych, jest obecnie dostępny w ponad 50 krajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH