RZS: biopodobne leki tak samo skuteczne jak referencyjne

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   19-07-2016, 14:23

RZS: biopodobne leki tak samo skuteczne jak referencyjne Biogen informuje o efektywności i bezpieczeństwie swoich leków biopodobnych

Nowe dane przedstawione w trakcie EULAR 2016 (Europejskiego Kongresu Reumatologicznego) wskazują na bezpieczeństwo i skuteczność biopodobnych leków Biogen – antagonistów TNF - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Firma Samsung Bioepis, joint venture Samsung BioLogics i Biogen przedstawiła dane wskazujące na porównywalną skuteczność, bezpieczeństwo i immunogenność leków Benepali (etanercept) i Flixabi (infliksamib) podczas Dorocznego Europejskiego Kongresu Reumatologicznego (EULAR 2016), który odbywał się w dniach 8-11 czerwca w Londynie.

Wyniki wskazują, że u pacjentów, u których referencyjny produkt Enbreli zastąpiono lekiem Benepali, w trakcie leczenia nie stwierdzono problemów dotyczących bezpieczeństwa ani immunogenności, a skuteczność leczenia utrzymywała się w okresie do dwóch lat.

Porównywalne bezpieczeństwo, immunogenność i długotrwałą skuteczność wykazano także u pacjentów, u których lek Remicade zastąpiono lekiem Flixabi, w porównaniu z pacjentami, którzy kontynuowali przyjmowanie leku Remicade.

Oba preparaty zostały zarejestrowane przez Komisję Europejską wcześniej w tym roku i są dystrybuowane w Europie przez firmę Biogen.

Dodatkowo w trakcie kongresu przedstawiono wyniki badań fazy I i fazy III produktu SB5, kandydata na biopodobny adalimumab, dla którego lekiem referencyjnym jest Humira.

Wyniki wskazują na trwałą i porównywalną skuteczność oraz porównywalne profile bezpieczeństwa i immunogenności w okresie 52 tygodni u pacjentów, u których zamieniono lek Humira na SB5 w tygodniu 24, w porównaniu z pacjentami, którzy w dalszym ciągu otrzymywali produkt referencyjny oraz osobami, które kontynuowały przyjmowanie produktu SB5.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH