Sanofi i BioNTech wspólnie pracują nad mRNA

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   30-11-2015, 13:48

Sanofi i BioNTech wspólnie pracują nad mRNA

Firmy Sanofi i BioNTech A.G. podpisały długoterminową umowę badawczą w zakresie wyłącznej współpracy i udzielania licencji na potrzeby odkrywania i opracowywania do pięciu nowych metod terapii immunoonkologicznej, z których każda będzie zawierać mieszaninę syntetycznych przekaźnikowych RNA (mRNA).

W ramach wspólnego przedsięwzięcia, firma BioNTech wykorzysta w pracach nad nowymi lekami immunoonkologicznymi własną technologię wytwarzania mRNA, która umożliwia celowane podawanie mRNA in vivo. Na potrzeby prac badawczo-rozwojowych BioNTech dostarczy również część materiału mRNA pochodzącego z własnych zakładów produkcyjnych, spełniających wymogi GMP.

W ramach porozumienia, BioNTech otrzyma kwotę 60 mln dolarów zaliczki na poczet współpracy oraz ponad 300 mln dolarów z tytułu realizacji poszczególnych etapów projektu w obszarze rozwoju, rejestracji i komercjalizacji, jak również dodatkowe wynagrodzenie za opracowanie poszczególnych produktów.

Po wprowadzeniu produktów na rynek, firma BioNTech będzie uprawniona do otrzymywania etapowych opłat licencyjnych z tytułu przychodów ze sprzedaży netto. Ponadto, firma BioNTech będzie mogła współpracować z Sanofi przy opracowaniu i wprowadzaniu na rynek dwóch produktów leczniczych mRNA na terenie Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH