Sanofi i Lexicon pracują razem nad sotagliflozyną

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   24-11-2015, 11:47

Sanofi i Lexicon pracują razem nad sotagliflozyną

Firmy Sanofi i Lexicon Pharmaceuticals ogłosiły zawarcie porozumienia o współpracy i licencjonowaniu na rzecz opracowania i wprowadzenia na rynek sotagliflozyny – eksperymentalnego, nowego leku doustnego dla osób z cukrzycą.

Prace badawcze podjęte przez strony porozumienia mogą doprowadzić do opracowania nowej terapii w leczeniu cukrzycy. Aktualnie lek ten jest poddawany badaniom klinicznym w procesie badawczo-rozwojowym.

Lek sotagliflozyna (LX4211) jest obecnie oceniany w dwóch kluczowych badaniach fazy 3 w cukrzycy typu 1; przewiduje się, że wstępne wyniki tych badań będą dostępne w drugiej połowie 2016 roku.

Z kolei rozpoczęcie badań fazy 3 dotyczących cukrzycy typu 2 planuje się na 2016 rok.

Na mocy zawartego porozumienia firma Lexicon otrzyma 300 mln dolarów w ramach płatności zaliczkowej oraz dalsze transze wynagrodzenia w wysokości 1,4 mld dolarów po sfinalizowaniu konkretnych etapów projektu w obszarze rozwoju, rejestracji i sprzedaży.

Ponadto, firma Lexicon jest uprawniona do otrzymywania etapowych, dwucyfrowych opłat licencyjnych od przychodów ze sprzedaży sotagliflozyny netto.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH