Sanofi prezentuje wyniki badania stosowania sarilumabu w RZS

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   24-03-2016, 12:23

Sanofi prezentuje wyniki badania stosowania sarilumabu w RZS

W badaniu III fazy SARIL-RA-MONARCH wykazano wyższość sarilumabu nad adalimumabem w łagodzeniu objawów u pacjentów z czynnym reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) - informuje Sanofi w komunikacie prasowym.

W badaniu III fazy dotyczącym monoterapii, został osiągnięty pierwszorzędowy punkt końcowy, wykazujący w 24 tygodniu wyższość sarilumabu nad adalimumabem (sprzedawanym przez AbbVie pod nazwą Humira) w łagodzeniu objawów u pacjentów z czynnym reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) w porównaniu z wartościami wyjściowymi.

W badaniu osiągnięto również ważne drugorzędowe punkty końcowe, takie jak inne wartości oceniające poprawę objawów RZS i sprawności fizycznej.

W badaniu wzięło udział 369 dorosłych pacjentów z czynnym RZS, którzy wykazali niedostateczną odpowiedź lub nietolerancję na metotreksat bądź byli nieodpowiednimi kandydatami do stosowania tego leku. Pacjenci zostali w sposób losowy przydzieleni do monoterapii sarilumabem podawanym podskórnie (200 mg co 2 tygodnie) lub monoterapii adalimumabem (40 mg co 2 tygodnie). U pacjentów, którzy nie reagowali właściwie na adalimumab, można było zwiększyć dawkę do cotygodniowej.

Sarilumab jest ludzkim przeciwciałem monoklonalnym skierowanym przeciwko receptorowi IL-6, który hamuje aktywność zapalną w RZS, pośredniczoną przez ścieżkę sygnałową IL-6

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH