Sceptycznie o homeopatii

FARMAKOTERAPIA

Autor: kurierlubelski.pl/rynekaptek.pl   29-06-2011, 08:40

Oscillococcinum jest lekiem fałszywym - twierdzi prof. Andrzej Gregosiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członek-założyciel Klubu Sceptyków Polskich, zagorzały przeciwnik homeopatii.

Dodaje, że wynika to wprost z ustawy, która za leki uznaje tylko specyfiki zawierające substancję czynną terapeutycznie.

W marcu br. prof. Gregosiewicz zwrócił się do UOKiK z wnioskiem o sprawdzenie, czy producent oscillococcinum nie wprowadza chorych w błąd. - Chodzi mi tylko o to, by firma Boiron informowała pacjentów, że ich cukrowe granulki zawierają wyłącznie "informację leczniczą" (jakkolwiek groteskowo by to nie brzmiało), a nie materialną substancję czynną - mówi profesor „Kurierowi Lubelskiemu”.

UOKiK wszczął postępowanie, uznając, że działania podejmowane przez spółkę mogą nosić znamiona praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów, polegającej na naruszeniu obowiązków informacyjnych wynikających z usta-wy z 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne (...)".
 
- Postępowanie nie zostało wszczęte przeciwko Boiron, a w sprawie podejrzenia stosowania praktyk opisanych przez Urząd - komentuje Laura Milecka, specjalista ds. relacji z prasą spółki Boiron.

Jak podkreśla Polskie Towarzystwo Homeopatyczne, produkty homeopatyczne są klasyfikowane przez Unię Europejską jako środki lecznicze (medicinal products).

Więcej:
http://www.kurierlubelski.pl/region/lublin/420253,
leki-homeopatyczne-pod-lupa-uokik,id,t.html?cookie=1

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH