Selvita i H3 Biomedicine przedłużają współpracę

FARMAKOTERAPIA

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   22-09-2015, 15:11

Selvita i H3 Biomedicine przedłużają współpracę Współpraca polsko-amerykańska spółek będzie kontynuowana

Biotechnologiczna firma Selvita oraz H3 Biomedicine, amerykańska firma biofarmaceutyczna specjalizująca się w odkrywaniu i rozwijaniu celowanych terapii onkologicznych, przedłużyły o kolejny rok współpracę w ramach wspólnego projektu: platformy inhibitorów kinaz.

Spółki oczekują, że w tym czasie rozpoczną jego przygotowania do wprowadzenia do fazy klinicznej. Dotychczasowe rezultaty badań zostaną wkrótce ogłoszone na konferencjach naukowych.

Firmy osiągnęły liczne założenia naukowe dla dwóch wybranych celów onkologicznych. W maju 2014 r. Selvita informowała o sukcesie naukowym i osiągnięciu pierwszego kamienia milowego w projekcie. Wiązało się to wówczas z wypłatą dodatkowego wynagrodzenia ponad 5,8 mln zł, jakie zostały krakowskiej spółce zagwarantowane w umowie na lata 2013-2015.

W ciągu kolejnego roku współpracy, realizowany przez Selvitę i H3 Biomedicine projekt ma wejść w etap przygotowań do wprowadzenia do fazy klinicznej (IND-enabling studies).

W ramach współpracy Selvita i H3 Biomedicine stworzyły nowe związki chemiczne celujące w dwie wybrane kinazy.

Zgodnie z zawartą wcześniej umową, H3 Biomedicine zapewni dodatkowe finansowanie badań dla Selvity, a także płatności z tytułu kamieni milowych oraz od potencjalnych zysków ze sprzedaży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH