Selvita o terapii ostrej białaczki szpikowej

FARMAKOTERAPIA

Autor: www.bankier.pl/ rynekaptek.pl   26-03-2015, 10:03

Selvita o terapii ostrej białaczki szpikowej

Selvita zapowiada, że jeszcze w marcu 2015 r. rozpocznie badania przedkliniczne SEL24 cząsteczki, która może być wykorzystywana w terapii ostrej białaczki szpikowej.

- W ciągu kilku dni podpiszemy kontrakt z firmą, której zlecimy przygotowanie SEL24 do badań klinicznych. Planujemy rozpoczęcie badań przedklinicznych jeszcze w marcu - powiedział Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity.

SEL24 jest cząsteczką, która może być wykorzystywana w farmakoterapii ostrej białaczki szpikowej.

- Spółka ma środki, które pozwolą na przeprowadzenie badań przedklinicznych dwóch najbardziej zaawansowanych projektów, czyli SEL24 i SEL120 oraz wprowadzenie SEL24 do I fazy badań klinicznych - dodał.

- Chcemy podpisać duży kontrakt na jedną z cząsteczek w tym roku. Zakończenie we własnym zakresie badań przedklinicznych pozwoli na uzyskanie wyższej wartości umowy  - powiedział prezes Selvity.

 Paweł Przewięźlikowski wyjaśnił, że model takiego kontraktu zakłada sprzedaż praw do cząsteczki na rzecz partnera w zamian za określoną kwotę z góry oraz płatności po osiągnięciu przez projekt kolejnych etapów rozwoju (tzw. kamienie milowe). Ponadto, Selvita prowadziłaby dalej badania nad lekiem.

- Oczekujemy, że z kontraktu na SEL24 możemy uzyskać kilka milionów złotych z góry i łącznie kilkadziesiąt milionów dolarów po osiągnięciu kamieni milowych - powiedział Paweł Przewięźlikowski.

Więcej: www.bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH