Symbioflor 2 nieskuteczny? EMA to sprawdza

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   14-04-2016, 08:44

Symbioflor 2 nieskuteczny? EMA to sprawdza

EMA rozpoczęła przegląd danych dla leku Symbioflor 2 (bakteria Escherichia coli), dopuszczonego do obrotu w niektórych krajach członkowskich Unii Europejskiej (UE) do leczenia chorób żołądka i układu trawienia, a także zespołu jelita drażliwego.

Przegląd danych dla leku Symbioflor 2 został rozpoczęty na wniosek niemieckiej agencji leków (BfArM), po pojawieniu się wątpliwości co do wystarczająco udowodnionej skuteczności leku.

Agencja BfArM obawia się, że stosowanie nieskutecznego leku może narazić pacjentów na długoterminowe objawy choroby i obniżać jakość życia.

EMA przeanalizuje dostępne informacje dotyczące leku Symbioflor 2 i przedstawi zalecenia odnośnie podtrzymania, zmiany lub zawieszenia  w UE pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla tego leku.

Symbioflor 2 jest lekiem stosowanym w leczeniu czynnościowych chorób układu trawienia. Choroby te zaburzają prawidłowe funkcjonowanie żołądka i jelit, natomiast organy te nie wykazują żadnych anomalii strukturalnych. Zalicza się do nich zespółjelita drażliwego, który jako choroba przewlekła, charakteryzuje się bólem lub dyskomfortem brzucha i wzdęciami, oraz zaburzeniami funkcji jelit.

Symbioflor 2 zawiera bakterię Escherichia coli. Lek ten został dopuszczony w ramach procedur narodowych w: Austrii, Niemczech i na Węgrzech. Jest także dostępny pod innymi nazwami handlowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH