Szczecin: otwarto edukacyjną salę podań leków dla najmłodszych

FARMAKOTERAPIA

Autor: lifestyle.newseria.pl/rynekaptek.pl   25-01-2018, 14:52

Szczecin: otwarto edukacyjną salę podań leków dla najmłodszych W szczecińskim szpitalu, podawanie leków będzie połączone z edukacją (Fot. Archiwum)

W ramach projektu „Nauka ratuje życie” otwarto w szczecińskim szpitalu edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów poświęconych  faktom z historii odkryć medycznych.

Innowacyjna przestrzeń powstała w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Zdroje" w ramach projektu „Nauka ratuje życie” zainicjowanego przez Roche Polska. Celem inicjatywy jest partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz innowacji w edukacji najmłodszych pacjentów.

Centrum Nauki Kopernik (partner projektu) przygotowało warsztaty naukowe, od grudnia 2017 r. dostępne w ofercie Centrum. Twórcami unikalnej koncepcji wizualnej oraz materiałów edukacyjnych prezentowanych w sali w Warszawie są Wojciech Mikołuszko i Joanna Rzezak - para autorów znanych z doskonałych publikacji dla dzieci - przypomina serwis Newseria.pl.

Pierwszy w Polsce projekt dotyczący edukacyjnych sal podań leków w szpitalach „Nauka ratuje życie”, w ramach którego powstała sala w SPS ZOZ „Zdroje” w Szczecinie, składa się z trzech filarów: unikalnego programu edukacyjnego mającego na celu rozbudzić ciekawość nauki ze szczególnym naciskiem na wiedzę z obszaru medycyny; stworzenia pierwszych w Polsce innowacyjnych sal podań leków w szpitalach oraz współpracy z Centrum Nauki Kopernik, którego warsztaty zostaną udostępnione dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii.

Więcej: www.lifestyle.newseria.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH