Szczecin: pacjent z podejrzeniem zakażenia E.coli wyszedł ze szpitala

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   10-06-2011, 15:19

Ze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie wypisano w piątek (10 czerwca) 25-letniego pacjenta, którego wcześniej przyjęto z podejrzeniem zakażenia bakterią E.coli - poinformował dyrektor placówki, Mariusz Pietrzak.

Mariusz Pietrzak dodał, że nie stwierdzono u mężczyzny zakażenia Escherichia coli. U mężczyzny nie wystąpił zespół hemolityczno-mocznicowy (niewydolność nerek spowodowana toksynami bakterii).

Wypisany w piątek pacjent trafił do szpitala 3 czerwca. Przyjęto go z biegunką krwotoczną. Mężczyzna przebywał wcześniej w niemieckim Neubrandenburgu, gdzie zjadł bułkę z warzywami.

W WSZ w Szczecinie hospitalizowano dotychczas trzy osoby z podejrzeniem zakażenia bakterią E.coli. Przed wypisanym w piątek 25-latkiem, placówkę opuścił 43-letni mężczyzna. U tego pacjenta stwierdzono obecność E.coli, jednak dotychczas nie ustalono serotypu bakterii.

Nadal hospitalizowana jest 29-letnia kobieta, u której potwierdzono zakażenie bakterią E.coli typu 0104, odpowiedzialnego za śmierć pacjentów w Niemczech. 29-latka cierpi na zespół hemolityczno-mocznicowy. Kobieta jest w stanie stabilnym, jednak nadal wymaga dializowania.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH