Szczecin: spada liczba zatruć dopalaczami w regionie

FARMAKOTERAPIA

Autor: Głos Koszaliński/rynekaptek.pl   29-11-2016, 10:40

Szczecin: spada liczba zatruć dopalaczami w regionie W 2016 r. w woj. zachodniopomorskim zarejestrowano trzy razy mniej przypadków zatruć dopalaczami niż przed rokiem.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, w zachodniopomorskim do 31 października br. odnotowano trzy razy mniej przypadków zatruć dopalaczami niż w roku ubiegłym.

Do 31 października 2016 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie zarejestrowała 48 przypadków podejrzeń zatruć lub zatruć środkami zastępczymi.W ubiegłym roku o tej porze było 157 przypadków  - podaje Głos Szczeciński.

Tegoroczne przypadki zatruć dotyczyły 10 kobiet i 38 mężczyzn w wieku od 12 do 57 lat. Najwięcej przypadków, bo aż 14 odnotowano w grupie wiekowej od 14 do 18 lat.

Pacjenci trafiają do szpitala z objawami senności, pobudzeni, agresywni, bez możliwości komunikacji. Objawów może być bardzo dużo, ich rodzaj i nasilenie zależy m.in. od tego, jaka substancja była zawarta w dopalaczu. Skład chemiczny dopalaczy stale się zmienia, substancji w nich zawartych są tysiące.

Dopalacze mogą zaburzać pracę serca, powodować zaburzenia neurologiczne, halucynacje, wywoływać agresję wobec otoczenia, powodować utratę kontroli nad zachowaniem, a nawet śmierć.

Więcej: www.gk24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH