Szczep probiotyczny BB-12 poprawia perystaltykę jelit

FARMAKOTERAPIA

Autor: portalspozywczy.pl/rynekaptek.pl   06-10-2015, 10:48

Szczep probiotyczny BB-12 poprawia perystaltykę jelit Trwają badania kliniczne szczepu BB-12

Najnowsze badania kliniczne dotyczące szczepów probiotycznych pokazują, że szczep BB-12 może być częścią rozwiązania problemów układu pokarmowego poprzez poprawę funkcjonowania jelit.

Niedawno opublikowane w British Journal of Nutrition badanie, zainicjowane w 2011 roku przez firmę Chr. Hansen, objęło ponad 1200 osób z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Osoby poddane badaniu były zdrowe, ale doświadczały niskiej częstotliwości defekacji i dyskomfortu w obrębie jamy brzusznej – pisze portalspozywczy.pl.

Wyniki badania pokazują, że szanse na regularne wypróżnienia były znacznie wyższe w grupie stosującej przez 4 tygodnie szczep probiotyczny BB-12, niż w grupie placebo. Badanie to potwierdza rezultaty poprzednich prac i pokazuje istotny klinicznie wpływ szczepu probiotycznego na prawidłowe ruchy perystaltyczne jelit.

Ocenia się, że 12% populacji na świecie cierpi z powodu zaparć. W niektórych rejonach świata nawet 23% mieszkańców dotyka problem jelita drażliwego. W jednym z cytowanych badań stwierdzono, że prawidłowym funkcjonowaniem jelit cieszy się mniej niż połowa populacji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH