Szef URPL o diklofenaku

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/rynekaptek.pl   20-02-2013, 17:22

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych informuje o bezpieczeństwie stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym diklofenaku.

Ryzyko występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem diklofenaku i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych działających ogólnoustrojowo jest od 2005 roku przedmiotem ciągłego monitorowania i oceny prowadzonych przez odpowiednie komitety Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Zgodnie z komunikatem EMA w tej sprawie, ciągła ocena stosunku korzyści do ryzyka związana z leczeniem tą grupą leków będzie kontynuowana i w przypadku uzyskania nowych istotnych danych zostaną opracowane właściwe zalecenia dotyczące zasad bezpiecznego ich stosowania. Obecnie nie ma powodu do podejmowania dodatkowych działań wobec ocenianych leków, w tym diklofenaku.

Wszelkie zmiany stanu wiedzy dotyczącej przedmiotowej sprawy będą na bieżąco przekazywane opinii publicznej, a w razie potrzeby - zostaną podjęte odpowiednie decyzje służące ochronie zdrowia publicznego.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH