"Ten preparat nie sprawi, iż problem przeziębienia zniknie"

FARMAKOTERAPIA

Autor: http://pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   23-09-2016, 13:11

"Ten preparat nie sprawi, iż problem przeziębienia zniknie" Kolejny prawdziwy lekarz w reklamie leku

Na rynku pojawiła się nowość z licznej rodziny produktów stosowanych w przypadku przeziębienia, Rutinacea med. Skoro mówimy o przeziębieniu, czy jest szansa, że omawiana nowość ma w składzie substancję przeciwwirusową? - pyta farmaceutka.

Do tej pory związki o takim działaniu spotykane były jedynie w lekach, także tych bez recepty. Tutaj mamy wyrób medyczny. Czyżby substancja lecznicza była główną składową Rutinacei med? - zastanawia się Pogromczyni Reklam Farmaceutycznych.

- Ta reklama to niestety kolejna sytuacja, w której widzimy prawdziwego lekarza zamiast aktora. Sama reklama to monolog pani doktor, która odziana w biały fartuch wyjaśnia, co poleca swoim pacjentom w okresie grypy i przeziębienia – to, co sama stosuje. Dzięki prostemu diagramowi dowiadujemy się, iż Rutinacea med chroni całe ciało przed wnikaniem szkodliwych zarazków oraz powstrzymuje ich rozwój. Wszystko to prowadzi do pięknej wizji przyszłości – Rutinacea med pozwala uniknąć infekcji dróg oddechowych oraz pozbyć się pierwszych objawów choroby - opisuje farmaceutka.

Skład wyrobu medycznego Rutinacea med:
· Wyciąg suchy z czystka
· Kwas L-askorbinowy
· Rutozyd
· Substancje pomocnicze.

Dawkowanie: dorośli oraz dzieci od 6 roku życia 2 tabletki do ssania cztery razy dziennie; produkt nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania.

Rutozyd oraz witamina C to standardowy skład preparatów z serii Rutinacea. Brak substancji przeciwwirusowej, zatem cudowne właściwości powinny zależeć od czystka. Roślina ta zawiera polifenole (kwas elagowy i galusowy), które są to dużymi cząsteczki, posiadającymi zdolność do tworzenia kompleksów z białkami. Dzięki temu mogą połączyć się np. z mikroorganizmami, jak i z naszymi komórkami w celu utworzenia ochronnej warstwy. Związki te najczęściej stosowane są w dolegliwościach jelitowych (biegunka), a także w schorzeniach skóry i błon śluzowych. W momencie gdy wspomniane polifenole będą w naszej jamie ustnej (preparat jest w formie do ssania), to faktycznie wtedy będzie to pewien rodzaj ochrony. Aby nie zniszczyć tej bariery, po zastosowaniu tabletek należy zachować odstęp pół godzinny od jedzenia i picia - wyjaśnia mgr farmacji.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH