Ten preparat złożony zapewnia lepszą kontrolę poziomu glukozy

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   21-09-2016, 13:27

Ten preparat złożony zapewnia lepszą kontrolę poziomu glukozy

Sanofi ogłosiła, że iGlarLixi, eksperymentalny preparat złożony, zawierający insulinę glargine w stężeniu 100 jednostek/ml i liksysenatyd (agonistę receptora GLP-1) w stałych proporcjach, zapewnia lepszą kontrolę poziomu glukozy we krwi po posiłku (poposiłkowe stężenie glukozy, PPG) u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2 niż sama insulina glargine w stężeniu 100 jednostek/ml.

Nowa analiza post-hoc danych III fazy badania klinicznego LixiLan-L wykazała, że liczba pacjentów, którzy osiągnęli docelowy dobowy poziom PPG była większa w grupie przyjmującej preparat skojarzony o stałych proporcjach, niż wśród osób stosujących tylko insulinę glargine w stężeniu 100 jednostek/ml.

Wyniki nowej analizy przedstawiono podczas 52. Dorocznej Konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą (EASD) w Monachium. Preparat iGlarLixi jest obecnie oceniany w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Analiza wykazała również istotnie wyższy odsetek pacjentów, u których po 30 tygodniach osiągnięto docelowy poziom PPG, na podstawie samodzielnych pomiarów stężenia glukozy w osoczu, wykonywanych kilka razy w ciągu doby (SMPG).

Jak zgłaszano wcześniej, w badaniu LixiLan-L, częstość występowania objawowej hipoglikemii była podobna w przypadku preparatu złożonego o stałych proporcjach i insuliny glargine w stężeniu 100 jednostek/ml.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH