Terapia dupilumabu i GKS w AZS z przewagą nad monoterapią

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   16-06-2016, 13:24

Terapia dupilumabu i GKS w AZS z przewagą nad monoterapią

Firmy Sanofi i Regeneron ogłosiły, że wykazana została przewaga dupilumabu stosowanego razem z miejscowymi glikokortykosteroidami (GKS) nad leczeniem miejscowymi GKS w monoterapii w długoterminowym badaniu III fazy z udziałem pacjentów z problematycznym w prowadzeniu atopowym zapaleniem skóry o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.

U pacjentów włączonych do tego badania AZS było niewystarczająco kontrolowane przez miejscowe glikokortykosteroidy (GKS) z lub bez miejscowego inhibitora kalcyneuryny. Dupilumab stosowany z miejscowymi GKS znacząco poprawił wyniki dotyczące ogólnego nasilenia choroby w 16. i 52. tygodniu w porównaniu z leczeniem placebo skojarzonym z miejscowymi GKS.

Pacjenci w grupach z dupilumabem i miejscowymi GKS przerywali leczenie rzadziej niż osoby otrzymujące miejscowe GKS i placebo (15% w obu grupach z dupilumabem; 33% w grupie otrzymującej placebo).

Ogólna częstość występowania zdarzeń niepożądanych była porównywalna w grupach z dupilumabem i miejscowymi GKS (83% w przypadku dawki cotygodniowej oraz 88% w przypadku dawki podawanej co dwa tygodnie) oraz grupie z placebo i miejscowymi GKS (84%).

Częstość występowania poważnych zdarzeń niepożądanych była porównywalna w grupach z dupilumabem i miejscowymi GKS (3% i 4%) oraz grupie z placebo i miejscowymi GKS (5%). Większą liczbę poważnych i/lub ciężkich infekcji stwierdzono w grupie z placebo i miejscowymi GKS (1% w obu grupach z dupilumabem i 2% w grupie z placebo).

Zdarzenia niepożądane, które były częstsze w przypadku dupilumabu, obejmowały odczyny w miejscu wstrzyknięcia (20% i 16% w przypadku dupilumabu; 9% w przypadku placebo) oraz zapalenie spojówek (19% i 13% w przypadku dupilumabu; 8% w przypadku placebo); 22% pacjentów, którym podawano placebo, oraz 23% i 28% osób leczonych dupilumabem zgłaszało występowanie alergicznego zapalenia spojówek w wywiadzie podczas procesu włączenia do badania.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH