UE: pozytywna ocena leku na epizody krwawienia u osób z hemofilią A

FARMAKOTERAPIA

Autor: MMX/rynekaptek.pl   02-02-2018, 10:22

UE: pozytywna ocena leku na epizody krwawienia u osób z hemofilią A Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu Hemlibra było rozpatrywane w trybie przyspieszonym (Fot. Archiwum)

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) UE wydał pozytywną opinię na temat stosowania leku Hemlibra (emicizumab) dla osób z hemofilią A powikłaną inhibitorem czynnika VIII w różnych grupach wiekowych.

Firma Roche ogłosiła, że Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) Unii Europejskiej wydał pozytywną opinię na temat stosowania leku Hemlibra (emicizumab) w rutynowej profilaktyce epizodów krwawienia u osób z hemofilią A powikłaną inhibitorem czynnika VIII, we wszystkich grupach wiekowych.

Jak informuje firma, pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu Hemlibra było rozpatrywane w trybie przyspieszonym, zarezerwowanym dla leków, które w ocenie CHMP stanowią ważną innowację w leczeniu i mają istotne znaczenie dla zdrowia publicznego.

Pozytywna rekomendacja CHMP pozwala w najbliższej przyszłości oczekiwać ostatecznej decyzji Komisji Europejskiej dopuszczającej produkt Hemlibra do obrotu.

We wrześniu 2015 r. emicizumab został poddany analizie przez FDA w ramach tzw. oceny priorytetowej, w wyniku której uzyskał on status terapii przełomowej u pacjentów z hemofilią A powikłaną inhibitorem w wieku od 12 lat wzwyż.

 Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła w dniu 16 listopada 2017 r. produkt Hemlibra do stosowania w rutynowej profilaktyce mającej na celu zapobieganie epizodom krwawienia lub zmniejszenie ich częstości u dorosłych i dzieci chorych na hemofilię A powikłaną inhibitorami czynnika krzepnięcia VIII.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH