Ukraina: blisko 35 tys. chorych na gruźlicę. Dane są zaniżane?

FARMAKOTERAPIA

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   23-03-2018, 08:43

Ukraina: blisko 35 tys. chorych na gruźlicę. Dane są zaniżane? 8 tys. obywateli Ukrainy ma lekoodporną odmianę tej choroby (Fot. Archiwum)

Polski Zespół Humanitarny szacował w styczniu tego roku, że choć oficjalnie chorych na gruźlicę na Ukrainie jest 35 tys. osób, to nieoficjalnie mówi się nawet o 600 tys. takich przypadków - pisze "Rz".

Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że obecnie w tym kraju zarejestrowanych jest 34966 pacjentów z gruźlicą, z czego ok. 8 tys. ma lekoodporną odmianę tej choroby.

Według danych Centrum Statystyki Medycznej, działającego przy ministerstwie, zachorowalność na gruźlicę spadła w zeszłym roku w porównaniu z 2016 rokiem o 5,5 proc.

Polski Zespół Humanitarny szacował w styczniu br.  że choć oficjalnie chorych na gruźlicę na Ukrainie jest 35 tys. osób, to nieoficjalnie mówi się nawet o 600 tys. takich przypadków.

Według danych dostępnych na stronach Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Polska - choć zaliczana do krajów o niskiej zapadalności na gruźlicę (poniżej 20 osób na 100 000) - to jednak ma zapadalność wyższą niż większość krajów UE.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH