Umowa na opracowanie terapii immunoonkologicznych

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   20-08-2015, 11:40

Umowa na opracowanie terapii immunoonkologicznych Współpraca biznesowa firm farmaceutycznych

firma Sanofi ogłosiła podjęcie współpracy badawczej i podpisanie umowy licencyjnej z firmami Evotec oraz Apeiron Biologics. Celem współpracy jest odkrycie i opracowanie metod terapii immunoonkologicznych.

Metody będą prowadzone w oparciu o leki drobnocząsteczkowe, będących zarazem pierwszymi w swojej klasie lekami przeznaczonymi do leczenia pacjentów z guzami litymi oraz nowotworami układu krwiotwórczego. Mechanizm ich działania ma polegać na zwiększaniu aktywności przeciwnowotworowej układu immunologicznego człowieka - informuje Sanofi w komunikacie prasowym.

Współpraca została zainicjowana po ogłoszeniu pozytywnych i obiecujących wstępnych wyników wysokowydajnej fenotypowej metody przesiewowej, niezbędnej do oceny potencjalnych cząsteczek do dalszego ich rozwoju, które to badania na zlecenie firmy Apeiron Biologics przeprowadzała firma Evotec. W ramach tej współpracy firma Sanofi uzyskuje możliwość prowadzenia przesiewowej oceny własnych baz związków chemicznych, potrzebnych do identyfikacji nowych substancji drobnocząsteczkowych i kandydujących do dalszych prac rozwojowych.

W ramach umowy ustalono, że firma Sanofi będzie ponosić wyłączną odpowiedzialność za rozwój, działania wobec organów rejestracyjnych, aktywność handlową i wytwarzanie produktów powstałych w wyniku współpracy. Sanofi zapewni zabezpieczenie finansowe programu badawczego firmom Evotec i Apeiron przez okres dwóch lat, zobowiązując się do wypłacania wynagrodzeń etapowych za wczesne sukcesy w ramach realizacji projektu.

W ramach kontynuacji projektu, w zależności od decyzji firmy Sanofi, Evotec będzie uprawniony do otrzymywania dalszych płatności na poczet rozwoju, działań wobec organów rejestracyjnych i działań komercjalizacyjnych oraz wynagrodzeń za realizację kluczowych etapów projektu, których łączna wysokość może sięgnąć ponad 200 milionów euro, a także prowizji od wartości sprzedaży netto

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH