UNICEF pomaga migrantom przetrwać zimę

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-12-2015, 12:41

UNICEF pomaga migrantom przetrwać zimę

Kobiety i dzieci stanowią obecnie ponad połowę z około 880 tys. uchodźców i migrantów przybywających do Europy. Restrykcje na granicach i trudne warunki pogodowe jeszcze bardziej utrudniają ich drogę do Europy - alarmuje UNICEF.

Jak podkreśla UNICEF, odsetek kobiet i dzieci szukających schronienia nadal rośnie. W czerwcu stanowiły one ponad jedną czwartą wszystkich uchodźców w i migrantów. W listopadzie było to już ponad 50 proc.

UNICEF przygotowuje się na przyjście zimy i opracowuje plan działań, aby dostosować się do szybko zmieniającej się sytuacji. Pracownicy i wolontariusze rozpoczęli już dystrybucję ubrań zimowych, obuwia dziecięcego, koców, zestawów higienicznych. UNICEF wyposaża też Miejsca Przyjazne Dzieciom w krajach, gdzie liczba dzieci-migrantów jest najwyższa: w Chorwacji, Macedonii, Serbii, a także wkrótce w Słowenii i Grecji.

- Naszym największym zmartwieniem jest to, że mróz i restrykcje na granicach pozostawią tysiące dzieci w stanie zawieszenia, narażone na grypę i choroby układu oddechowego - powiedziała koordynatorka UNICEF ds. Kryzysu Uchodźców i Migrantów w Europie Marie-Pierre Poirier, cytowana w komunikacie.

Kraje UE zmagają się obecnie z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy - głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu - napływają przez Morze Śródziemne, a także przez Bałkany Zachodnie.

Zgodnie z Konwencją Genewską, cudzoziemcowi nadaje się status uchodźcy, jeżeli na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej nie może lub nie chce korzystać z ochrony własnego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE