URPL: o ryzyku stosowania scintimun

FARMAKOTERAPIA

Autor: URPL/rynekaptek.pl   16-11-2010, 10:56

Komunikat do personelu medycznego o związku pomiędzy stosowaniem preparatu scintimun (besilesomab) a ryzykiem tworzenia ludzkich przeciwciał przeciwko białkom mysim (HAMA), reakcji nadwrażliwości i nagłego spadku ciśnienia tętniczego.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych informuje o ryzyku tworzenia ludzkich przeciwciał przeciwko białkom mysim (HAMA), które może prowadzić do wystąpienia reakcji nadwrażliwości typu 3. U każdego pacjenta przed podaniem leku należy wykonać test na obecność przeciwciał HAMA. Wynik dodatni tekstu jest przeciwwskazaniem do stosowania leku.

Reakcje nadwrażliwości mogą osiągać bardzo różne nasienie, od łagodnych odczynów alergicznych do zagrażających życiu reakcji (włączając anafilaktyczne i rzekomo anafilaktyczne).

Po podaniu leku występuje także ryzyko nagłego spadku ciśnienia.

Więcej: www.urpl.gov.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH