USA: prezentacja nowych terapii stosowanych w SM

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   24-04-2015, 11:42

Genzyme ogłosiła, że podczas 67. dorocznej konferencji Amerykańskiej Akademii Neurologii (AAN), która odbywa się w Waszyngtonie w dniach 18–25 kwietnia, zostaną zaprezentowane nowe długoterminowe dane dotyczące produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia nawracającej postaci stwardnienia rozsianego – Aubagio (teryflunomid) i Lemtrada (alemtuzumab).

Firma przedstawi 30 prezentacji ustnych i posterowych, opracowanych przez swój dział MS, w tym 19 prezentacji na temat produktu leczniczego Lemtrada, 10 na temat Aubagio oraz jedną prezentację dotyczącą aktualnie opracowywanych produktów.

Linia produktów przeznaczonych do leczenia SM opracowywanych przez firmę Genzyme koncentruje się na eksperymentalnych metodach leczenia celem zaspokojenia istniejących potrzeb medycznych 
w zakresie leczenia nawracających i postępujących postaci SM poprzez badania dotyczące selektywnej immunomodulacji, neuroprotekcji i remielinizacji.

Eksperymentalne przeciwciało antyCD52 o nazwie GZ402668 jest obecnie oceniane w badaniu klinicznym fazy 1. u pacjentów z SM, zarówno w postaci dożylnej, jak i podskórnej.

Firma Genzyme opracowuje także watelizumab – eksperymentalne, humanizowane przeciwciało monoklonalne anty-VLA-2, które obecnie jest oceniane w badaniu fazy 2. w nawracających postaciach SM.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH