USA: wyniki badań leku stosowanego w chorobie Leśniowskiego-Crohna

FARMAKOTERAPIA

Autor: Nycomed/ rynekaptek.pl   25-05-2015, 14:10

USA: wyniki badań leku stosowanego w chorobie Leśniowskiego-Crohna

Podczas dorocznego amerykańskiego kongresu DDW w 2015 r., który odbył się w Waszyngtonie, D.C., zaprezentowano dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności stosowania wedolizumabu w leczeniu dorosłych pacjentów z czynnym wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (UC) i chorobą Leśniowskiego-Crohna (CD) o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim - informuje firma Takeda Pharmaceuticals.

Prezentacje obejmowały dane z głównych badań fazy 3 GEMINI 1 (UC) i GEMINI 2 (CD), a także dane z przebiegu nadal toczącego się badania długoterminowego  GEMINI LTS prowadzonego metodą otwartej próby (długoterminowa ocena bezpieczeństwa). 

Badania GEMINI 1 oraz 2 to dwa randomizowane badania prowadzone metodą podwójnie ślepej próby z kontrolą placebo, oceniające skuteczność i bezpieczeństwo stosowania wedolizumabu w indukcji i podtrzymywaniu remisji u dorosłych pacjentów z czynnym UC i CD o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim. Badanie GEMINI LTS to nadal trwające badanie długoterminowe 3 fazy prowadzone metodą otwartej próby, oceniające w dłuższej perspektywie czasowej bezpieczeństwo i skuteczność stosowania wedolizumabu w leczeniu dorosłych pacjentów z czynnym UC i CD o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim. 

W trakcie wystąpienia w sobotę, 16 maja 2015 r., w ramach obszerniejszej sesji zatytułowanej „Kształtowanie krzywej kosztowej w gastroenterologii”, przedstawiono podstawowe wyniki analizy kosztu w przeliczeniu na osiągnięty kliniczny punkt końcowy w leczeniu czynnego UC o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim z użyciem leków biologicznych.

Więcej: http://biuro.mediacontact.pl/


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH