W Nowym Jorku rozmwaiają o HIV/AIDS

FARMAKOTERAPIA

Autor: MZ/rynekaptek.pl   09-06-2011, 09:26

Adam Fronczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia bierze udział w spotkaniu wysokiego szczebla ONZ w Nowym Jorku.

W dniach 8-10 czerwca br. w Nowym Jorku odbędzie się spotkanie wysokiego szczebla ONZ dotyczące przeglądu dwóch fundamentalnych dokumentów dotyczących problematyki HIV/AIDS: Deklaracji Zobowiązań z 2001 roku oraz Deklaracji Politycznej z 2006 roku.

Rok 2011 jest rokiem szczególnym dla wszystkich zaangażowanych w walkę z rozprzestrzenianiem się HIV/AIDS, w tym roku przypada bowiem 30. rocznica odkrycia wirusa HIV, 10. rocznica przyjęcia Deklaracji Zobowiązań oraz 5. rocznica przyjęcia Deklaracji Politycznej.

Tegoroczne spotkanie wysokiego szczebla jest jednym z najważniejszych wydarzeń bieżącej sesji ZO ONZ i ma na celu dalszą mobilizację społeczności międzynarodowej do walki z chorobą AIDS. W spotkaniu weźmie udział delegacja Ministerstwa Zdrowia, której przewodniczy Adam Fronczak, podsekretarz stanu.

Minister Adam Fronczak w swoim wystąpieniu podczas debaty plenarnej przedstawi funkcjonujące w Polsce rozwiązania i osiągnięcia w walce z HIV/AIDS.

Na zakończenie spotkania przewidziane jest przyjęcie dokumentu końcowego zawierającego deklaracje państw członkowskich ONZ w kwestii podejmowania kolejnych działań zmierzających do eliminacji wirusa HIV.

Więcej: http://www.mz.gov.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH