Walka z rakiem: nie po to kupiły sobie sukienkę, żeby umrzeć

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   11-07-2011, 13:45

Kolejna akcja Fundacji "RakandRoll. Wygraj Życie" skierowana jest do Pań, które w wyniku choroby nowotworowej straciły pewność siebie i wiarę w swoje piękno.

Uczestniczki programu "Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć" otrzymały od specjalistów szansę na zmianę wizerunku, a wraz z nim poprawę samopoczucia, odkrycie swojego potencjału, wzmocnienia osobowości i motywacji do działania.

W obliczu choroby nowotworowej, wiele osób rezygnuje z troski o swój wizerunek. Jak twierdzi Magda Prokopowicz – prezes Fundacji Rak’n’Roll, od momentu diagnozy człowiek skupia się na ratowaniu swojego życia, nie na swojej zewnętrzności.

- Przychodzi jednak taki moment, kiedy pacjent zyskuje perspektywę i wiedzę na temat dalszych planów leczenia, jego sytuacja stabilizuje się. Jest to zatem znakomity czas aby wyruszyć do walki z rakiem z równie silnym, co medycyna orężem – pięknym wyglądem, a co za tym idzie pewnością siebie i dobrym samopoczuciem.  
 

W wielu sytuacjach zmaganie się z chorobą nowotworową sprawia, że kobieta przestaje postrzegać siebie jako atrakcyjną, odkłada na półkę plany i marzenia sprzed okresu choroby. Poczucie rezygnacji, utrata wiary w siebie, nieakceptowanie swojego ciała są czymś bardzo trudnym dla osoby, która w sytuacji mierzenia się z chorobą potrzebuje zbudować w sobie pozytywne nastawienie do życia.

Akcja zorganizowana przez Fundację Rak’n’Roll oferuje pomoc w odzyskaniu równowagi, dotarciu do utraconych planów, marzeń, jak również odkrycie swojego nowego oblicza, dotychczas nieznanego, zagłuszonego przez chorobę.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH