Walka z tytoniem: Komisja Europejska rozpoczyna ogólnoeuropejską kampanię

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   17-06-2011, 13:01

"Ekspalacze. Nic ich nie zatrzyma" to slogan ogólnounijnej kampanii rozpoczętej przez Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i polityki konsumenckiej.

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną możliwych do uniknięcia chorób w Unii Europejskiej i powoduje około 650 tys. zgonów rocznie w UE. Co trzeci człowiek pali.

Głównym tematem rozpoczynającej się dziś trzyletniej kampanii będą pozytywne skutki zaprzestania palenia. W ramach tej akcji zostaną wykorzystane różnorodne, skoordynowane środki, takie jak reklama, media społeczne, różnego typu imprezy oraz praktyczne narzędzia, aby dotrzeć do palaczy i pomóc im w rozstaniu się z nałogiem.

Kampania jest skierowana do palaczy w wieku 25–34 lat, a zatem do niemal 28-milionowej rzeszy mieszkańców UE. Celem kampanii jest podkreślenie tego, co palacze mogą zyskać, rzucając palenie. Byli palacze i ich osiągnięcia mają stanowić inspirację dla osób chcących wyzwolić się z nałogu. Palaczom oferuje się także praktyczną pomoc w zaprzestaniu palenia poprzez innowacyjne narzędzie iCoach.

Pierwszy rok kampanii będzie poświęcony na rozwój koncepcji i jej propagowanie. W kolejnych latach akcja skupi się na zdrowotnych, osobistych, a nawet finansowych korzyściach, jakie mogą odnieść osoby rzucające palenie. Szczególna uwaga zostanie skierowana na takie grupy społeczne, jak kobiety i osoby o niższym statusie społeczno-ekonomicznym.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH