Warsztaty Adamed SmartUP Academy. Jeśli masz 15-19 lat, też możesz się zgłosić

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   01-03-2016, 15:43

Warsztaty Adamed SmartUP Academy. Jeśli masz 15-19 lat, też możesz się zgłosić

Czy kazeina mleka jest większa od ovoalbuminy jajka? Czym różni się mleko krowie od sojowego? Jak wygląda miozyna i aktyna mięśni?

Odpowiedzi na m.in. te pytania szukali uczestnicy warsztatów Adamed SmartUP Academy. Młodzi naukowcy w tym celu przeprowadzili szereg eksperymentów naukowych, m.in. wyizolowali z tkanki mięśniowej ryb białko, a także oznaczyli jego stężenie według metody kolorymetrycznej Bradford.

Przedmiotem badań były także liście bazylii, mleko krowie i sojowe, białko oraz żółtko jajka. Uczestnicy pod okiem prowadzących wyizolowali białka z tych tkanek i preparatów. Następnie oznaczyli ich stężenie w próbkach metodą kolorymetryczną Bradford. W tym badaniu wykorzystywana jest zdolność białka do łączenia się z barwnikiem, który w środowisku kwaśnym przyjmuje zabarwienie brunatne, a podczas reakcji z białkiem błękitne. Natężenie uzyskanej barwy jest proporcjonalne do stężenia w próbce.

Zajęciom praktycznym towarzyszył wykład. Prowadzący opowiedzieli o wcześniej zastosowanych metodach, biotechnologii, a także o proteomice, czyli o całej gałęzi nauki zajmującej się badaniem białek. Wspólnie z uczestnikami zastanawiali się również nad tym, czy badanie DNA wystarcza do poznania tajemnic organizmu. Warsztaty zorganizowano we współpracy z BioCentrum Edukacji Naukowej.

Kolejne warsztaty odbędą się 11 bądź 23 marca br. podczas kolejnych warsztatów. Adamed SmartUP Academy to cykl zajęć z biotechnologii, medycyny, chemii, biochemii i fizyki, które organizowane są w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gliwicach oraz Lublinie. Aby wziąć w nich udział wystarczy mieć od 15 do 19 lat i krótko uzasadnić swoją motywację do pogłębiania wiedzy. Rejestracja na warsztaty dostępna jest na stronie https://adamedsmartup.pl/academy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH