WHO: długość życia idzie w górę

FARMAKOTERAPIA

Autor: senior.pl/ rynekaptek.pl   27-05-2016, 13:44

WHO: długość życia idzie w górę

Od początku nowego tysiąclecia średnia długość życia wzrosła o pięć lat, wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia „World Health Statistics". To najszybszy wzrost od 1960 roku - informuje portal senior.pl.

Z raportu wynika, że w latach 2000-2015 średnia długość życia wzrosła o pięć lat. Przewidywana średnia długość życia dla dziecka urodzonego w 2015 roku wyniosła 71,4 lata - w przypadku dziewczynek: 73,8 lata, w przypadku chłopców: 69,1 lata.

WHO podkreśla znaczny postęp osiągnięty w ciągu ostatnich 15 lat w porównaniu do lat 90. XX wieku. W tym ostatnim okresie bowiem średnia długość życia zmniejszyła się, szczególnie w Afryce, z powodu epidemii AIDS, a w Europie Wschodniej po upadku Związku Radzieckiego.

Obecnie szczególne zmiany w średniej długości życia dotyczą Afryki - przeciętny wiek wzrósł o 9,4 lata i wyniósł 60 lat. Stało się tak głównie dzięki lepszej przeżywalności noworodków, poprawy kontroli malarii oraz szerszego dostępu do leków antyretrowirusowych w leczeniu HIV.

Nadal jednak istnieją duże różnice pomiędzy poszczególnymi regionami świata. Przykładowo, dzieci urodzone w 29 krajach o wysokich dochodach mogą liczyć na 80 lat życia, tymczasem dzieci urodzone w 22 krajach Afryki subsaharyjskiej będą żyły średnio 60 lat.

Więcej: www.zdrowie.senior.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH