Wrocław: od przedszkolaka do badacza

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptekpl   11-09-2015, 09:34

Wrocław: od przedszkolaka do badacza Innowacyjne technologie od małego

Laboratorium, w który dzieci pod okiem wykwalifikowanej kadry, będą mogły przeprowadzać eksperymenty chemiczne, otwarto w Humanitarium Ogrody Doświadczeń, wchodzącym w skład Wrocławskiego Centrum Badań EIT +.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wrocławskiego Centrum Badań EIT + Klaudia Piątek, powstanie laboratorium to jeden z etapów realizacji partnerskiej umowy o współpracy, którą pod koniec 2014 r. podpisały Humanitarium i BASF Polska.

- W nowej pracowni chemicznej dzieci i młodzież będą mogły przeprowadzać samodzielne eksperymenty pod okiem kompetentnych animatorów. Doświadczenia będą realizowane z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Wśród elementów specjalistycznego wyposażenia można wymienić m.in. dygestorium chemiczne czy magnetyczne mieszadło - powiedziała Piątek.

W laboratorium będą prowadzone warsztaty dla dzieci w wieku od 4-16 lat. W ciągu roku z warsztatów prowadzonych w laboratorium będzie mogło skorzystać ok. 10 tys. osób.

Marek Jagieła, dyrektor działu chemii przemysłowej i tworzyw sztucznych w BASF Polska podkreślił, że obok specjalistycznych laboratoriów przemysł chemiczny potrzebuje kreatywnych pomysłów, które w przyszłości przerodzą się w innowacyjne i odpowiedzialne rozwiązania. 

Katarzyna Dorywała, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT + podkreśliła, że EIT + jest instytucją nastawioną na rozwój innowacji, nowych technologii i badań na potrzeby przemysłu oraz współczesnej gospodarki.

- Powstająca tutaj przestrzeń badawcza oraz połączone w system laboratoria bio- i nanotechnologiczne już dzisiaj pozwalają realizować interesujące przemysł aplikacyjne projekty badawcze (…). Realizowana w naszym Humanitarium misja upowszechniania nauki, przekazywania wiedzy poprzez doświadczenie wpisuje się w proces rozwoju nauki i przygotowania nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy - dodała wiceprezes.

Wrocławskie Centrum Badań EIT + powstało w 2007 r. To spółka, która ma wspomagać na Dolnym Śląsku rozwój gospodarki opartej na wiedzy, poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji i edukacji. Udziałowcami spółki jest pięć wrocławskich uczelni - Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny oraz miasto Wrocław.

Humanitarium Ogrody Doświadczeń to jednostka edukacyjna Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH