Wygaszanie kinezy PIM1 powoduje regresję raka piersi

FARMAKOTERAPIA

Autor: abczdrowie.pl/rynekaptek.pl   27-10-2016, 14:11

Wygaszanie kinezy PIM1 powoduje regresję raka piersi Wygaszenie kinazy PIM1 spowodowało znaczną regresję guza.

Naukowcy z USA odkryli, że leki na białaczkę i szpiczaka mnogiego, obecnie znajdujące się w fazie badań klinicznych, mogą znaleźć także zastosowanie w leczeniu potrójnie negatywnego raka piersi.

Potrójnie negatywny rak piersi to nowotwór, który nie wykazuje ekspresji receptorów hormonalnych, ani dla HER2, zatem pacjenci chorujący na ten typ nowotworu nie kwalifikują się do leczenia metodą hormonalną czy też Herceptyną (trastuzumab), nakierowaną na receptory HER2 - czytamy na portalu abczdrowie.pl

Badanie naukowców z San Francisco, zostały opublikowane 24 października 2016 r. w magazynie "Nature Medicine". Dowodzą, że potrójnie negatywny rak piersi wykazuje również dużą ekspresję białka MYC, który jest znacznie większy w nowotworach potrójnie negatywnych, niż w guzach z ekspresją receptorów hormonalnych czy też HER2.

Badania wykazały, że MYC zależy głównie od kinezy - PIM1. W eksperymentach dowiedziono również, że w bardziej agresywnych typach nowotworów piersi występuje zwiększona ilość MYC, a pacjenci z wysokim poziomem PIM1, rokują gorzej niż pozostali.

Zespół badaczy wykazał, że u myszy z obecnym receptorem nowotworowym MYC wygaszenie kinazy PIM1 spowodowało znaczną regresję guza.

Więcej: ://portal.abczdrowie.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH