Wyniki badań leku dopuszczonego do leczenia szpiczaka

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   10-12-2015, 10:46

Wyniki badań leku dopuszczonego do leczenia szpiczaka

Firma Takeda prezentuje dane z badania klinicznego fazy 3 TOURMALINE-MM1 oceniającego Ninlaro (ixazomib), pierwszy podawany raz na tydzień doustny inhibitor proteasomów ostatnio dopuszczony do stosowania w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Badanie jest międzynarodowym, randomizowanym, prowadzonym metodą podwójnie ślepej próby, kontrolowanym placebo badaniem klinicznym fazy 3 zaplanowanym w celu dokonania oceny ixazomibu dawkowanego raz na tydzień doustnie w skojarzeniu z lenalidomidem i deksametazonem w porównaniu ze stosowaniem placebo w skojarzeniu z lenalidomidem i deksametazonem.

Preparat został ostatnio dopuszczony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do stosowania w skojarzeniu z lenalidomidem i deksametazonem w leczeniu pacjentów ze szpiczakiem mnogim,  którzy wcześniej co najmniej jeden raz byli poddani innemu leczeniu. Dopuszczenie to było oparte na danych z badania fazy 3 TOURMALINE-MM1, które przedstawiono w skrócie na konferencji prasowej w ramach zjazdu ASH.

Dane dotyczące ixazomibu zostaną przedstawione w 18 wystąpieniach podczas tegorocznego zjazdu ASH, w tym w wystąpieniu ustnym dotyczącym danych z badania klinicznego fazy 2 oceniającego skojarzenie ixazomibu z cyklofosfamidem oraz deksametazonem w niskiej dawce (ICd) podawanych doustnie u pacjentów z nowo rozpoznanym szpiczakiem mnogim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH