Wyniki badania eksperymentalnego leku w RZS

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   24-11-2016, 14:29

Wyniki badania eksperymentalnego leku w RZS Firmy ogłosiły wyniki badania leku

Spółki Sanofi i Regeneron przedstawiały wyniki badania fazy III eksperymentalnego leku sarilumab stosowanego w RZS w porównaniu do monoterapii adalimumabem.

Spółki Sanofi i Regeneron Pharmaceuticals ogłosiły wyniki badania fazy III SARIL-RA-MONARCH, w którym wykazano wyższość monoterapii eksperymentalnym lekiem sarilumab nad monoterapią adalimumabem w łagodzeniu objawów przedmiotowych i podmiotowych u dorosłych pacjentów z aktywnym reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS).

Wyniki zostały przedstawione podczas dorocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Reumatologicznego w Waszyngtonie.

Badanie SARIL-RA-MONARCH objęło 369 dorosłych pacjentów z RZS, u których stwierdzono niewłaściwą odpowiedź na metotreksat (MTX), nietolerancję tego leku, lub którzy nie byli odpowiednimi kandydatami do stosowania leczenia metotreksatem.

Pacjentów randomizowano do monoterapii sarilumabem (200 mg co 2 tygodnie) lub monoterapii adalimumabem (40 mg co 2 tygodnie) w podaniu podskórnym; u pacjentów, którzy nie reagowali właściwie na leczenie adalimumabem, dawka mogła zostać zwiększona (podawanie leku co tydzień). Główne wyniki badania ogłoszono w marcu 2016 r.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH