Wyniki badania ELIXA dla liksysenatydu

FARMAKOTERAPIA

Autor: sanofi/ rynekaptek.pl   13-07-2015, 09:34

Wyniki badania ELIXA dla liksysenatydu

Firma Sanofi ogłosiła prezentację pełnych wyników badania fazy IIIb ELIXA, które miało na celu ocenę bezpieczeństwa sercowo-naczyniowego (CV) preparatu Lyxumia (liksysenatyd) u dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2 i wysokim ryzykiem CV.

Jak podano wcześniej, liksysenatyd spełnił określone z góry kryterium równoważności w porównaniu z placebo pod względem złożonego, pierwszorzędowego punktu końcowego, obejmującego zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych, zawał mięśnia sercowego niezakończony zgonem, udar niezakończony zgonem i hospitalizację z powodu niestabilnej dławicy piersiowej; nie wykazano jednak przewagi statystycznej.

Pełne wyniki zostaną uwzględnione w amerykańskim wniosku o rejestrację nowego leku dla liksysenatydu, którego przedłożenie do amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków planuje się w III kwartale 2015 roku. 

Dodatkowe wyniki dotyczące bezpieczeństwa obejmują niewykrycie podwyższonego ryzyka niewydolności serca, zapalenia trzustki, raka trzustki ani ciężkiej, objawowej hipoglikemii.

Liksysenatyd był na ogół bezpieczny i dobrze tolerowany; w grupie liksysenatydu częściej obserwowano nudności i wymioty, które są znanymi działaniami niepożądanymi leków z klasy RA GLP-1. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH