Wyniki badania leku stosowanego u pacjentów z chłoniakiem Hodgkina

FARMAKOTERAPIA

Autor: Takeda/ rynekaptek.pl   22-12-2014, 08:33

Firmy Seattle Genetics i Takeda przedstawiły wyniki badania klinicznego fazy 3 AETHERA, oceniającego preparat Adcetris (brentuksymab vedotin) u pacjentów z chłoniakiem Hodgkina po przeszczepieniu, narażonych na ryzyko nawrotu.

Dane przedstawione podczas 56. dorocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego (ASH) wykazały, że u pacjentów z chłoniakiem Hodgkina (HL) narażonych na ryzyko nawrotu po autologicznym przeszczepieniu komórek macierzystych szpiku (ASCT), którzy otrzymywali preparat Adcetris (brentuksymab vedotin) jako leczenie konsolidacyjne bezpośrednio po ASCT, wystąpiła istotna poprawa czasu przeżycia bez progresji choroby (PFS) w porównaniu z pacjentami, którzy otrzymywali placebo (mediana odpowiednio 43 miesiące w porównaniu z 24 miesiącami; współczynnik ryzyka=0,57; wartość p=0,001).

Adcetris jest koniugatem przeciwciała i leku (ADC) skierowanym przeciwko antygenowi CD30 – markerowi klasycznej postaci HL. Został zarejestrowany w ponad 45 krajach do leczenia nawrotowego lub opornego na leczenie HL, a także układowego chłoniaka anaplastycznego z dużych komórek (sALCL). Nie jest obecnie zarejestrowany we wskazaniu, w jakim jest on stosowany w badaniu AETHERA.
 
Więcej: http://biuro.mediacontact.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH