Wyniki badania leku w płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym raku płuca

FARMAKOTERAPIA

Autor: BMS/ rynekaptek.pl   11-03-2015, 11:49

Wyniki badania leku w płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym raku płuca

Badanie 3 fazy CheckMate -017 oceniające stosowanie niwolumabu w porównaniu z docetakselem u pacjentów z płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym rakiem płuca w drugiej linii leczenia zostało zakończone przed planowanym terminem – informuje firma BMS.

Ocena przeprowadzona przez niezależną Komisję ds. Monitorowania Danych (DMC) wykazała, że badanie osiągnęło swój punkt końcowy, wykazując dłuższe przeżycia całkowite u pacjentów otrzymujących niwolumab w porównaniu z grupą kontrolną. Firma udostępni agencji ds. zdrowia dane, które po raz pierwszy wykazują wydłużenie czasu przeżycia w wyniku zastosowania inhibitora punktu kontrolnego PD-1 w leczeniu raka płuca.

Badanie CheckMate -017 jest badaniem fazy 3 prowadzonym metodą otwartej próby z randomizacją, oceniającym stosowanie niwolumabu w porównaniu z docetakselem u wcześniej leczonych pacjentów z zaawansowanym lub przerzutowym płaskonabłonkowym NDRP.

W badaniu zrandomizowano 272 pacjentów do grupy otrzymującej niwolumab w dawce  3 mg/kg dożylnie co dwa tygodnie lub do grupy otrzymującej docetaksel w dawce 75 mg/m2 dożylnie co trzy tygodnie. Pierwszorzędowym punktem końcowym jest całkowite przeżycie. Drugorzędowe punkty końcowe to, odsetek odpowiedzi obiektywnych oraz czas  przeżycia bez progresji choroby.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH