Wyniki badania leku w płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym raku płuca

FARMAKOTERAPIA

Autor: BMS/ rynekaptek.pl   11-03-2015, 11:49

Wyniki badania leku w płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym raku płuca

Badanie 3 fazy CheckMate -017 oceniające stosowanie niwolumabu w porównaniu z docetakselem u pacjentów z płaskonabłonkowym niedrobnokomórkowym rakiem płuca w drugiej linii leczenia zostało zakończone przed planowanym terminem – informuje firma BMS.

Ocena przeprowadzona przez niezależną Komisję ds. Monitorowania Danych (DMC) wykazała, że badanie osiągnęło swój punkt końcowy, wykazując dłuższe przeżycia całkowite u pacjentów otrzymujących niwolumab w porównaniu z grupą kontrolną. Firma udostępni agencji ds. zdrowia dane, które po raz pierwszy wykazują wydłużenie czasu przeżycia w wyniku zastosowania inhibitora punktu kontrolnego PD-1 w leczeniu raka płuca.

Badanie CheckMate -017 jest badaniem fazy 3 prowadzonym metodą otwartej próby z randomizacją, oceniającym stosowanie niwolumabu w porównaniu z docetakselem u wcześniej leczonych pacjentów z zaawansowanym lub przerzutowym płaskonabłonkowym NDRP.

W badaniu zrandomizowano 272 pacjentów do grupy otrzymującej niwolumab w dawce  3 mg/kg dożylnie co dwa tygodnie lub do grupy otrzymującej docetaksel w dawce 75 mg/m2 dożylnie co trzy tygodnie. Pierwszorzędowym punktem końcowym jest całkowite przeżycie. Drugorzędowe punkty końcowe to, odsetek odpowiedzi obiektywnych oraz czas  przeżycia bez progresji choroby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH