Wyniki badania preparatu złożonego zawierającego insulinę glargine

FARMAKOTERAPIA

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   18-09-2015, 10:50

Wyniki badania preparatu złożonego zawierającego insulinę glargine Nowa terapia w leczeniu cukrzycy typu 2

W badaniu klinicznym fazy III LixiLan-L osiągnięto pierwszorzędowy punkt końcowy u pacjentów z cukrzycą typu 2, leczonych insuliną glargine w połączeniu z metforminą lub bez metforminy - informuje Sanofi.

W badaniu LixiLan-L oceniono skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu złożonego, zawierającego insulinę glargine w stężeniu 100 jednostek/ml i liksysenatyd w stałych proporcjach, w porównaniu z leczeniem samą insuliną glargine w stężeniu 100 jednostek/ml, w okresie 30 tygodni u 736 pacjentów, u których cukrzyca typu 2 nie była odpowiednio kontrolowana podczas oceny przesiewowej, otrzymujących insulinę podstawową jako jedyny lek bądź w połączeniu z jednym lub dwoma doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi. Jeżeli pacjent przyjmował wcześniej metforminę, wówczas lek ten nadal stosowano w trakcie badania.

Wykazano, że preparat złożony, zawierający insulinę glargine w stężeniu 100 jednostek/ml i liksysenatyd, antagonistę receptora GLP-1 w stałych proporcjach, przyczynia się do statystycznie większej redukcji poziomu HbA1c (średni poziom glukozy we krwi w okresie poprzedzających trzech miesięcy) w porównaniu z insuliną glargine w stężeniu 100 jednostek/ml.

Profil bezpieczeństwa preparatu złożonego o stałych proporcjach, ogólnie odzwierciedlał profile bezpieczeństwa insuliny glargine 100 jednostek/ml i liksysenatydu. 

Przedłożenie wniosków rejestracyjnych zaplanowane jest na IV kwartał 2015 r. w Stanach Zjednoczonych i I kwartał 2016 r. w Unii Europejskiej.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH