Wyniki badania Tomorrow i Inpulsis leku nintedanib

FARMAKOTERAPIA

Autor: BI/ rynekaptek.pl   08-03-2016, 14:10

Wyniki badania Tomorrow i Inpulsis leku nintedanib

Zbiorcza analiza oparta na badaniach TOMORROW i INPULSIS, opublikowana ostatnio w Respiratory Medicine, dostarcza dalszych dowodów na to, że Ofev (nintedanib) znacznie obniża ryzyko ostrego zaostrzenia choroby o 47% u osób z idiopatycznym włóknieniem płuc (IPF), wyniszczającą i groźną dla życia chorobą płuc.

Ostre zaostrzenie, nagłe pogorszenie funkcji oddechowych bez ostrzeżenia lub znanej przyczyny jest głównym powodem hospitalizacji osób z IPF. Około połowa osób hospitalizowanych z powodu ostrego zaostrzenia IPF umiera w trakcie hospitalizacji. Dowody wykazują również, że Ofev redukuje ryzyko zgonu REFS i spowalnia postęp choroby o około 50% u różnorodnych grup pacjentów.

Zbiorcza analiza opiera się na danych fazy II badania TOMORROW i fazy III badań INPULSIS, które razem obejmowały 1231 osób z IPF (723 leczone przy użyciu leku, 508 leczonych placebo). Dane z tych trzech badań klinicznych stanowiły podstawę do rejestracji Ofev w Stanach Zjednoczonych, Europie, Japonii i innych krajach.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH