Wyniki przedłużonego badania klinicznego terapii stosowanej w SM

FARMAKOTERAPIA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   30-09-2014, 11:16

Pięcioletnie wyniki przedłużenia badania klinicznego 3 fazy Endorse potwierdzają silną i trwałą skuteczność leczenia Tecfidera (fumaran dimetylu) w szerokiej populacji pacjentów z rzutowo-remisyjnym stwardnieniem rozsianym (RRSM) - informuje producent, firma Biogen.

Wśród wszystkich pacjentów leczonych lekiem w badaniu Endorse, w tym u niektórych chorych otrzymujących preparat przez siedem i pół roku, profil bezpieczeństwa produktu utrzymywał się na stabilnym poziomie bez indukowania nowych lub nasilenia wcześniej obserwowanych problemów bezpieczeństwa.

Dodatkowe analizy danych pacjentów, u których stwardnienie rozsiane (SM) rozpoznano w momencie rozpoczęcia badań zasadniczych Define i Confirm pokazują, że Tecfidera wykazuje silny, długotrwały wpływ na odsetek rzutów SM, progresję stopnia niepełnosprawności oraz parametry radiologiczne (NMR) w tej populacji chorych.

Endorse to prowadzone metodą podwójnie ślepej próby przedłużenie badania zasadniczego oceniające długoterminowe bezpieczeństwo i skuteczność leczenia (dawka 240 mg podawana w schemacie dwa lub trzy razy na dobę).

Pacjenci, którzy ukończyli trwające do dwóch lat leczenie fumaranem dimetylu w badaniach zasadniczych 3 fazy kontynuowali terapię tą samą dawką leku w badaniu Endorse. Pacjenci uprzednio leczeni placebo lub octanem glatirameru (GA; dawka 20 mg podawana w iniekcji podskórnej raz na dobę; tylko w badaniu Confirm) w badaniach Define lub Confirm zostali zrandomizowani w stosunku 1:1 do grupy otrzymującej Tecfidera w schemacie dwa lub trzy razy na dobę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH