Wyrób medyczny na odchudzanie z instrukcją użycia

FARMAKOTERAPIA

Autor: pogromcyreklam.blogspot.com/ rynekaptek.pl   19-05-2015, 10:36

Wyrób medyczny na odchudzanie z instrukcją użycia Reklama wyrobu medycznego na odchudzanie

W reklamie preparatu Calominal, który nie jest lekiem dowiadujemy się, że leczy. W tym wypadku nie mamy do czynienia z suplementem diety, a z wyrobem medycznym - informuje Pogromczyni reklam, omawiając kolejny przypadek "ciekawej" promocji.

W reklamie występuje prawdziwy lekarz, mimo iż zakazuje tego Kodeks Etyki Lekarskiej: Lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swojego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych.

"Zatem mamy taki spot z lekarzem (panem dr Dominikiem Forsztem), który omawia zagadnienie nadwagi. "Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu. To zwiększone ryzyko wielu chorób. Dlatego swoim pacjentom polecam wyrób medyczny Calominal" - opisuje farmaceutka.

W następnej części na tablicy mamy schemat przewodu pokarmowego ze złogami tłuszczu w żołądku. Pan doktor zmazuje większość złogów mówiąc: "Calminal zmiejsza ilość tłuszczów wchłanianych z pożywienia. A tym samym ilość dostarczanych do organizmu kalorii". Proste. A wyniki pacjentów potwierdzają skuteczność.

Na opakowaniu preparatu, z uwagi na dużą czcionkę, w oczy rzuca się "leczenie nadwagi", gdy mniejszymi literami dodane jest "wspomaga"...

Skład preparatu: celuloza, chitozan, sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Chitozan to substancja budująca ściany komórkowe grzybów strzępkowych. Nie trawimy jej, tak samo jak celulozy. Za to ma właściwości wiązania tłuszczu  i cholesterolu z pożywienia.

Sole magnezowe - nie wiemy jednak, jakich kwasów tłuszczowych. Jak to się ma do odchudzania? I "leczenia" nadwagi? Jak zwykle na dole ekranu pojawia się mała gwiazdka: "Dla uzyskania optymalnych efektów stosowanie wyrobu powinno być połączone z aktywnością fizyczną oraz ze zdrowym odżywianiem". I wszystko jasne. Jeśli odejmiemy z tej listy Calminal to dzięki aktywności fizycznej i zdrowej diecie to się stanie? Schudniemy.

Dawkowanie: 2x2 tabletki, każda porcja tabletek musi być popita szklanką wody. Dodatkowo zaleca się spożycie dzienne wody 2-3l podczas kuracji Calominalem. Wszystko po to, żeby wspomóc wydalanie substancji, których nie trawimy, żeby nie zalegały w jelitach. Zatem za mała ilość wody w ciągu dnia będzie skutkowała zaparciami.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH