Zatrucie po tabletkach ziołowych na odchudzanie? Tak, ale....

FARMAKOTERAPIA

Autor: Anglia Today, The Mirror, LJ/ rynekaptek.pl   14-04-2016, 13:23

Zatrucie po tabletkach ziołowych na odchudzanie? Tak, ale....

Brytyjska nastolatka przez pół roku zażywała ziołowe tabletki wspomagające odchudzanie, które miały przyspieszać metabolizm tłuszczu. Trafiła do szpitala z objawami znacznego odwodnienia i zatrucia pokarmowego, które zagrażało jej życiu.

Lekarze stwierdzili, że do tego stanu nastolatkę doprowadziły właśnie tabletki wspomagające odchudzanie. Preparaty Nature’s Garden Green Tea Extract oraz Nutrition HQ zupełnie zniszczyły wyścielającą żołądek błonę śluzową - informuje portal Anglia Today.

Używała ich wraz z dietą i treningami, aby zrzucić nadwagę, której nabawiła się w trakcie choroby.

Jednak jak informuje The Mirror, dziewczyna leczyła się także na chorobę afektywną dwubiegunową i to mogło mieć wpływ na negatywny efekt działania preparatu stosowanego na odchudzanie.

Rzecznik sieci Holland & Barrett, dla której zostały wyprodukowane tabletki "na odchudzanie"  przypomniał, że wszystkie produkty zawierają ulotkę z wytycznymi, a przede wszystkim zalecenie kontaktu z lekarzem w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków równolegle z preparatami bez recepty.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH