Zawód: tester leków

FARMAKOTERAPIA

Autor: Onet/rynekaptek.pl   09-03-2016, 09:04

Zawód: tester leków Na testowaniu leków można zarabiać

100-200 euro dziennie można zarobić w Niemczech poddając się testom na działanie nowych leków. Wystarczy być dyspozycyjnym, mieć dobry stan zdrowia i znać na tyle język, aby porozumieć się z lekarzem.

W samym Berlinie rocznie przeprowadza się około 1000 testów medycznych, do czego potrzeba około 10 tys. pacjentów. Osoby uczestniczące w eksperymentach nazywa się w Niemczech wolontariuszami, ale w praktyce każdy uczestnik badań otrzymuje podziękowanie wyrażone w euro - podaje Onet.

Proponowane stawki zależą od tego czy wystarczy krótka wizyta w szpitalu i pobranie leku, czy trzeba zostać i leżeć na oddziale. Sporadycznie zdarzają się oferty testów wycenione na tysiące euro. 3000 euro płacił niedawno jeden ze szpitali w Monachium, które testował nowe leki antynowotworowe. Konieczny był pobyt w szpitalu nieprzerwanie przez 14 dni.

Niemieckie szpitale i kliniki o planowanych testach piszą na swoich stronach internetowych, a także dają ogłoszenia do prasy. Pojawiły się nawet specjalne strony internetowe, które oferują pośrednictwo (niekiedy płatne) dla osób zainteresowanych testami leków.

Testowanie leków jest bardzo popularne także w tak chętnie wybieranej przez naszych rodaków Wielkiej Brytanii. Tam w testach klinicznych rocznie bierze udział około 100 tysięcy osób. Za dzień badań niektóre firmy płacą nawet 200 funtów.

Na Wyspach badania nowych leków przeprowadzane są w instytutach i szpitalach, które mają umowę z NHS (odpowiednik polskiego NFZ). Jako zleceniodawcy występują koncerny farmaceutyczne. Każde badanie musi być zatwierdzone przez agencję MHRA, która sprawdza czy zostały odpowiednio przygotowane i nie zagrażają zdrowiu osób poddających się działaniu nowych substancji. Ogłoszenia o planowanych badaniach pojawiają się w prasie i internecie. Standardowa stawka wynosi 150-200 funtów za dzień.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH