Zbadaj się bezpłatnie w Światowym Dniu Walki z Rakiem

FARMAKOTERAPIA

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-02-2018, 14:57

Zbadaj się bezpłatnie w Światowym Dniu Walki z Rakiem Dzień Drzwi Otwartych przygotowały placówki m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Radomiu (fot. archiwum)

W niektórych centrach onkologii w Polsce można będzie w sobotę (3 lutego) bezpłatnie wykonać m.in. badanie cytologiczne, mammografię i pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Specjaliści doradzą też np., jak rzucić palenie.

Akcja ma związek ze Światowym Dniem Walki z Rakiem, obchodzonym 4 lutego. Dzień Drzwi Otwartych przygotowały placówki m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Radomiu.

W Warszawie na zainteresowanych czekać będą specjaliści z Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Centrum zaprasza panie między 25. a 59. rokiem życia na profilaktyczne badanie cytologiczne; bezpłatne badania mammograficzne będą mogły zrobić kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii.

W stołecznym Centrum Onkologii, w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5, udzielane będą także porady w zakresie rzucenia palenia; chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cukru oraz skorzystać z badania znamion dermoskopem. Przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia będą wydawać zainteresowanym dane dostępowe do konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Podobną ofertę przygotowało na sobotę także Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

W holu Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia, będzie można wykonać przesiewowe badania mammograficzne (dla pań w wieku 50-69 lat, raz na dwa lata) oraz zbadać poziom glukozy i ciśnienia tętniczego krwi. Będzie można również skorzystać z dermatoskopowej oceny znamion skórnych oraz wykonać pomiar masy i składników ciała. Podczas "Drzwi Otwartych" funkcjonować będzie również stanowisko NFZ, gdzie będzie można uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjent (ZIP ), a także informacje o programach profilaktycznych.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH