Ziele dziurawca i ellaOne to złe połączenie

FARMAKOTERAPIA

Autor: dia.com.pl/ rynekaptek.pl   06-02-2015, 12:29

Ziele dziurawca i ellaOne to złe połączenie

Opinie o wpływie tabletki "dzień po" nie są jednolite. W tej sytuacji można samemu przeczytać informacje zawarte w Charakterystyce Produktu Leczniczego, by być świadomym konsumentem.

Taka informacja jest dostępna na stronach Europejskiej Agencji Leków (EMA). Również Dolnośląska Izba Aptekarska zamieściła na swojej stronie ChPL preparatu.

Zgodnie z opisem, ellaOne to antykoncepcja w przypadkach nagłych do stosowania w ciągu 120 godzin (5 dni) od stosunku płciowego bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła.

Leczenie polega na jak najszybszym przyjęciu 1 tabletki doustnie, nie później niż 120 godzin (5 dni) po stosunku płciowym bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Jeśli w ciągu 3 godzin po przyjęciu tabletki ellaOne wystąpią wymioty, należy przyjąć kolejną tabletkę.

Co do pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby, ze względu na brak odpowiednich badań nie można ustalić specjalnych dawek produktu ellaOne. Ze względu na brak odpowiednich badań nie zaleca się stosowania produktu u osób z ciężkimi zaburzeniami wątroby.

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania octanu uliprystalu i doraźnych produktów antykoncepcyjnych zawierających lewonorgestrel.

Nie zaleca się stosowania u kobiet z ciężką astmą oskrzelową niedostatecznie wyrównaną za pomocą doustnie przyjmowanych glikokortykosteroidów.

Antykoncepcja w przypadkach nagłych za pomocą tabletki ellaOne jest metodą stosowaną w sporadycznych przypadkach. W żadnym razie nie powinna zastępować stałej metody antykoncepcyjnej. W każdym przypadku należy zalecić pacjentce zastosowanie stałej metody antykoncepcji.

Chociaż przyjęcie tabletki ellaOne nie stanowi przeciwwskazania do kontynuacji stałej antykoncepcji hormonalnej, produkt ten może zmniejszyć jej działanie antykoncepcyjne.

Nie zbadano bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu ellaOne po podaniu wielokrotnym w tym samym cyklu miesiączkowym, dlatego też nie zaleca się wielokrotnego stosowania produktu ellaOne w tym samym cyklu miesiączkowym.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH