Znajdujemy posłuch w Europie

FARMAKOTERAPIA

Autor: Tomasz Dąbrowski/rynekaptek.pl   28-06-2011, 06:16

Znajdujemy posłuch w Europie

W pierwszym punkcie obrad podczas pierwszego dnia dwudniowego, nieformalnego spotkania w Sopocie ministrów zdrowia Unii Europejskiej, które rozpocznie się 5 lipca, Polska w ramach swojej prezydencji zaprezentuje osiągnięcia w zakresie leczenia chorób związanych ze słyszeniem.

Szybkie rozpoznawanie i leczenie metodami innowacyjnymi zaburzeń komunikacyjnych w mowie, słuchu u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wpisuje się w pierwszy, główny a zarazem bardzo szeroki priorytet, za jaki Polska uznała wyrównywanie szans w zdrowiu społeczeństw w Europie.

– Postawiliśmy przede wszystkim na dzieci ponieważ chcemy pokazać jak bardzo zależy jakość naszej starości od tego co zrobimy dla najmłodszych bo im wcześniej rozpoznamy, wdrożymy leczenie, tym ta starość będzie przyzwoitsza, zdrowsza – mówiła Ewa Kopacz, minister zdrowia, podczas odbytego w ubiegłym tygodniu w Warszawie jubileuszowego X Kongresu Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych.

To prestiżowa organizacja, której zadaniem jest międzynarodowa współpraca w zakresie systemu opieki zdrowotnej, badań naukowych i technologicznych oraz edukacji związanej z leczeniem zaburzeń słuchu.

Bez kompleksów
Zjazd stał się okazją do zawarcia przez zgromadzonych na nim naukowców z całej Europy swoistego konsensusu na rzecz dobra dzieci. Podpisane porozumienie między krajami Unii w sprawie przeprowadzenia badań słuchu, wzroku i mowy wśród dzieci w wieku szkolnym ma stać się kolejnym argumentem dla przekonywania zarządzających zdrowiem publicznym o słuszności powyższych założeń. 
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH