Znamy przyczynę samobójstwa Robina Williamsa?

FARMAKOTERAPIA

Autor: wp.pl, LJ/ rynekaptek.pl   04-11-2015, 15:26

Znamy przyczynę samobójstwa Robina Williamsa? Robin Williams

Zmarły w ubiegłym roku aktor Robin Williams cierpiał najprawdopodobniej na rzadką chorobę mózgu - Otępienie z ciałami Lewy'ego.

Według ustaleń biegłych, aktor popełnił samobójstwo, gdyż od dłuższego czasu cierpiał na depresję, z którą nie mógł sobie poradzić.

Jednak znajomi aktora przyznali, że miesiąc przed jego śmiercią można było zauważyć u niego wzmożone objawy rzadkiej choroby: paraliżujących ataków niepokoju, dysfunkcji ruchowej i sztywności mięśni.

Jeden z lekarzy miał powiedzieć: "Robin był bardzo świadomy, że traci swój umysł i nic nie mógł na to poradzić" - możemy przeczytać na łamach "People", cytuje portal wp.pl.

Otępienie z ciałami Lewy'ego (ang. dementia with Lewy bodies, DLB) to choroba neurodegeneracyjna, będąca drugą, po chorobie Alzheimera, przyczyną otępienia, wahań stanu psychicznego, halucynacji i zaburzeń funkcji motorycznych. 

W otępieniu z ciałami Lewy'ego, zgodnie z nazwą, obserwuje się ciała Lewy'ego (zbudowane z alfa-synukleiny), które nie są patognomoniczne dla tego schorzenia, obserwuje się je bowiem w wielu innych chorobach neurodegeneracyjnych (pierwotnie opisano je w chorobie Parkinsona).

W DLB ciała Lewy'ego typowo występują w korze nowej i układzie limbicznym, nie powinny przeważać w pniu mózgu - przemawia to wówczas przeciwko rozpoznaniu DLB.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH