17 maja, Leszno. Konferencja: e-Recepta od teorii do praktyki

INFORMATYKA

Autor: CSIOZ/rynekaptek.pl   05-04-2011, 12:41

System e-Recepta jest jednym z pierwszych projektów budowy nowoczesnego systemu informacyjnego w ochronie zdrowia. Prototypowy system e-Recepta zakłada równoczesne funkcjonowanie w obiegu recepty elektronicznej jako odpowiednika recepty papierowej.

E-Recepta stwarza możliwość elektronicznej wymiany informacji o zleconych i zrealizowanych w systemie receptach na rzecz pacjenta. Rozwiązanie korzystnie wpłynie na całościowe funkcjonowanie opieki zdrowotnej poprzez ogólny wzrost efektywności, poprawę bezpieczeństwa leczenia pacjenta oraz optymalizację kosztów opieki zdrowotnej.

Lekarze uzyskają wsparcie podczas ordynacji leków, w postaci szybkiego dostępu do bazy leków w formie elektronicznej. Farmaceuci otrzymają czytelne recepty zawierające wszystkie niezbędne informacje pozwalające na ich prawidłową realizację. Pacjent będzie mógł gromadzić historię swojej farmakoterapii na indywidualnym i anonimowym Koncie Internetowym e-recepta, co skutecznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w zakresie zażywanych leków, dzięki automatycznej kontroli interakcji i uczuleń.

System e-Recepta realizowany jest w ramach Projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych" Organizator:
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
tel.: 22/ 597-09-27e-mail: biuro@csioz.gov.plwww. e-recepta.gov.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH