Bezpieczeństwo danych osobowych w aptekach

INFORMATYKA

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   25-05-2011, 11:35

Śląska Izba Aptekarska zaprasza na bezpłatne szkolenie z bezpieczeństwa danych osobowych w aptekach, które odbędzie się 30 maja br. w Katowicach przy ul. 1 Maja 133. Problematyka szkolenia koncentruje się głównie na przetwarzaniu danych w systemach informatycznych i wynikających z tego konsekwencjach związanych z bezpieczeństwem danych. Za udział w szkoleniu można uzyskać 2 punkty edukacyjne "miękkie".

Współczesna apteka musi być przygotowana na wyzwania, jakie stawiają przed nią przepisy powszechnie obowiązującego prawa w zakresie problematyki ochrony danych osobowych.

Problematyka przetwarzania danych osobowych jest ściśle uregulowana w obowiązujących przepisach, co skutkuje nałożeniem konkretnych obowiązków na administratorów danych, jakimi są podmioty prowadzące apteki. Jednocześnie przepisy regulujące tą problematykę mają skomplikowany i budzący szereg kontrowersji charakter. Szkolenie wyjaśnia najistotniejsze problemy z jakimi zderzają się osoby zarządzające aptekami w kontekście danych osobowych. Wiedza przekazana w trakcie szkolenia umożliwi, zgodne z przepisami, uporządkowanie problematyki ochrony danych.

W trakcie wykładu omówione zostaną wymogi, jakie stawiają przed świadczeniodawcami przepisy powszechnie obowiązującego prawa w zakresie zabezpieczenia danych osobowych, dokumentacji ich przetwarzania, zasad udostępniania. Szkolenie uwzględnia opis standardowych procedur kontrolnych Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a także omawia możliwe prawne konsekwencje nieprzestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych.

W trakcie szkolenia poza omówieniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych oraz przepisów rozporządzenia MSWiA w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych przedstawione również zostaną węzłowe zagadnienia regulacji zawartej w normie ISO/IEC 27001 dotyczącej zarządzania bezpieczeństwem informacji (w tym informacji zawierającej dane osobowe).

Więcej: www.katowice.oia.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH