Wszystkie światła na grupę Neuca

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ms   19-09-2014, 08:45

Wszystkie światła na grupę Neuca

Grupa Neuca nieustannie rozwija zakres działania. Ostatnio w centrum zainteresowania największego hurtowego dystrybutora farmaceutyków w Polsce znalazły się przychodnie.

Neuca Med., spółka zależna grupy, przejęła udziały w NZOZ Helpmed ZPCHR. im. dr. med. Tadeusza Boczonia w Tychach., który kieruje czteroma przychodniami. Placówki te oferują usługi, m.in. w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. Przejęte podmioty obsługują ponad 14 tys. pacjentów. Grupa wcześniej stała się właścicielem już trzech przychodni: w Poznaniu, Dzierżoniowie i Niemczy.

Dzięki przejęciu ACP Pharma (kwiecień 2014 r.) grupa Neuca umocniła się na pozycji krajowego lidera hurtowej dystrybucji farmaceutyków. W połowie 2014 r. udziały Neuca w rynku wyniosły 30 proc.
Grupa systematycznie zwiększa przychody (o 10 proc. w II kw. 2014 r. - do 1,55 mld zł). W I półroczu 2014 r. sprzedaż grupy zwiększyła się o 3,5 proc., do 3,05 mld zł. W tym samym czasie zysk grupy wyniósł 36 mln zł, jest to co prawda o 24 proc. mniej niż w I półroczu 2013 r. , ale spadek wynika m.in. z konsolidacji wyników przejmowanych podmiotów np. ACP Pharma. Wpływ na wynik finansowy ma także spadek marży urzędowej na leki refundowane.

Grupa rozwija marki własne. Sprzedaż tych produktów przyniosła grupie w I półroczu 2014 r. 6,5 mln zysku netto (o 185 proc. więcej niż rok wcześniej). Spółka ma w portfolio ok. 260 produktów, a powinno być ich wkrótce 400.

W całej grupie zatrudnionych jest ok. 4 tys. pracowników i współpracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH