Ankieta dla aptek dotycząca leków recepturowych

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   21-12-2016, 15:42

Ankieta dla aptek dotycząca leków recepturowych Celem badania jest zidentyfikowanie problemów recepturowych, szczególnie z wykorzystaniem gotowych produktów leczniczych w recepturze.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przygotował ankietę dotyczącą problemów recepturowych, skierowaną do farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych.

UM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, w związku z realizacją projektu badawczego, dotyczącego wykorzystywania w recepturze aptecznej leków gotowych, zwraca się z prośbą o zgodę na udział w prowadzonym przez uczelnię badaniu.

Jak czytamy w liście skierowanym do aptek szpitalnych i ogólnodostępnych wystosowanym przez kierownika Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku Wydziału Farmaceutycznego UM we Wrocławiu, dr hab. Bożenę Koralewicz, badanie polega na identyfikacji wykorzystywanych, gotowych produktów leczniczych do przygotowywania leków recepturowych z przepisu lekarza.

- Głównym celem badania jest identyfikacja jakościowa i ilościowa problemu związanego z wykorzystywaniem gotowych produktów leczniczych w recepturze, a także z brakami surowców farmaceutycznych, w zakresie np. substancji psychoaktywnych, które mogą być wyzyskiwane z produktów gotowych - wskazuje dr Koralewicz.

Badanie w szczególności koncentruje się na recepturze leków pediatrycznych i geriatrycznych, a także zastosowaniem produktów leczniczych poza wskazaniami.

Projekt realizowany jest przez zespól pracowników Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku Wydziału Farmaceutycznego UM we Wrocławiu wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Farmacji Praktycznej i służyć będzie opracowaniu podręcznika z zakresu nowoczesnych postaci leku recepturowego dla lekarzy i farmaceutów.

Więcej: http://www.dia.com.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH